dětské kluby EDDA Vrchlabí

AKTUALITY k 31. 12. 2022!

Vážení rodiče,

děkujeme🙏za projevenou důvěru a za spolupráci. Projekt dětského klubu pro žáky 1. stupně ZŠ, prioritně pro žáky 4. a 5. ročníků ZŠ doplňoval chybějící kapacity školních družin tak, aby děti měly kde bezpečně a aktivně být a rodiče mohli bez starostí pracovat. V letních ⛱měsících byla činnost klubu doplněna vždy o dva příměstské tábory. Klub EDDA byl k 31.12. 2022 uzavřen. Realizace projektu byla uskutečněna díky finanční podpoře MPSV z Operačního programu Zaměstnanost z balíčku „prorodinné aktivity“, za zprostředkování děkujeme také Místní akční skupina Krkonoše. Součástí realizace tohoto projektu byla také podpora chodu dětského klubu Oliver při Dům dětí a mládeže Pelíšek, Vrchlabí.

————

Naše nezisková organizace EDDA, z.ú.,Tvoje příležitost nebude dále pokračovat v aktivitě dětského klubu na adrese Krkonošská 21 Vrchlabí, další klubové aktivity je možné sledovat na nové FB stránce: Klub Na Faře Vrchlabí s novými aktéry ve Vrchlabí. Věříme, že vaše děti 👧🧒 v klidu naskočí do jim známého prostředí a semínko od nás zasazené bude jen kvést do bohaté zahrádky.

Klidný start do nového roku. 😉

Ivana Hrubá, ředitelka, EDDA, z.ú.


Nové odpolední kluby pro děti ve Vrchlabí pod názvem EDDA a OLIVER byly otevřeny od 1. 9. 2020. Samostatná klubovna a velká zahradní plocha DK EDDA slouží k různorodým aktivitám, dává dětem možnost smysluplného využití volného času. Dětský klub EDDA najdete v přízemí fary Církve československé husitské na adrese Krkonošská 21 ve Vrchlabí. Hlavním cílem klubů EDDA a OLIVER je podpořit rodiče pečující o děti na 1. stupni základní školy a umožnit jim sladit péči o ně s profesním životem.

Provoz klubů je hrazen z výzvy Operačního programu Zaměstnanost MAS Krkonoše na podporu Prorodinných aktivit, proto kluby poskytují služby péče o děti mimo režim vyhlášky o zájmovém vzdělávání ZDARMA.

Paralelně k dětskému klubu EDDA běží projektové aktivity v klubovně Oliver při DDM Pelíšek Vrchlabí (na adrese Komenského 616 Vrchlabí 543 01) a to až do 31. prosince 2022. Obě zařízení slouží jako doplněk v případě nedostatečných kapacit stávajících družin primárně pro děti ze 4. a 5. ročníků při základních školách ve Vrchlabí a blízkém okolí neboť otevírací doba od pondělí do pátku od 12 do 18 hodin překrývá obvyklou dobu pobytu rodičů v zaměstnání. Ranní provoz je možné zajistit po dohodě. ( viz. níže, přehled otevírací doby).

Den otevřených dveří v DK EDDA proběhl v pondělí 31. srpna 2020 a v úterý 1. září 2020.

Vaše děti si tak mohou vybrat z aktivit obou klubů.

Dětský klub Edda nebo Dětský klub Oliver – Vrchlabí

Přihlásit vaše děti je možné na:

Dětský klub Edda, Vrchlabí

e-mail: DKVrchlabi@edda-chrudim.cz nebo na telefonu 732354123, vedoucí provozu Zuzana Kůrková.

Otevírací doba DK EDDA Vrchlabí

po – pá 12:00 – 18:00 hod.

Dětský klub Oliver, Vrchlabí

e-mail: dfiserova@ddmvrchlabi.cz nebo na telefonu 605 413 971 ,

vedoucí provozu Dáša Fišerová.

Přihlášky ONLINE http://www.ddmvrchlabi.cz/krouzky/1525-detsky-klub-oliver

Otevírací doba DK Oliver Vrchlabí

po 12:30 – 16:30, út 12:30 – 17:30 hod.
st 12:30 – 15:30, čt 12:30 – 17:30, pá 12:30 – 15:30 hod.

Program a možnosti, jak s dětmi umíme trávit volný čas:)

  • intuitivní hrou – rozvoj těla i ducha – učení žít – rozvijí všechny smyslové, kognitivní i pohybové funkce v těle – jsou navrženy tak, že se v nich nelze stát mistrem. Během hry lze kdykoli odejít, může se začít hrát kdekoli jinde na cokoli jiného, a pak se zase může do hry vrátit a nikdo nic neřekne – pochopení, neodsuzování, neposuzování, nesrovnáváme se, důvěřujeme jeden druhému. Při intuitivní hrách si každý najde to své nejlepší místo 😉
  • sportem (stolní fotbal, vzdušný hokej, ping-pong, boxovací pytel, venku fotbal, pozemní hokej a házená, badminton, atd.)
  • tvořivou činností (tvoření je zaměřené na tradice, svátky, roční období,..apod.)
  • hraním stolních, deskových a karetních her (prší, double, kvarteto, atd.)
  • max. 1/2 (půl) hodiny pro každého hra na PS 3, k dispozici budou mít i hry na PC
  • odpočinkem v klidové zóně, poslechem relaxační hudby, čtením knih a časopisů, povídáním o svých zážitcích,
  • promítáním filmů, poslechem hudby, tancem, zpěvem…
  • hrou na hudební nástroje (kytara, ukulele, piáno, bubínky, dešťová hůl, atd.)

V klubu probíhají odpolední animační programy (1 krát za dva měsíce) pod vedením zkušených lektorů. Můžete se těšit např. na keramickou dílnu, umění fotografie a fotografování, základy první pomoci, povídání o skate-parku, umění jógy, základy sebeobrany, základy horolezectví, atd..

Více informací o aktivitách organizace najdete na

www.edda-chrudim.cz.

Těšíme se na vás a vaše děti

Tým EDDA, z. ú.

Aktuality klubu sledujte na FB https://www.facebook.com/EDDAzudetskyklubvrchlabi/

Projekt (CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015743) je podpořen :

Rozloučení s DK Vrchlabí
Vánoční tvoření v našem dětském klubu Vrchlabí